Başlık
BAYİGRAM - Türkiye'nin 7 Yıldır Sosyal Medya Hizmetleri için Tercihi! - Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır ?

Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır ?

Başlık

  • Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Onaylatılır?

Instagram alışveriş özelliği Türkiye’de aktif hale geldi. Kısa sürede bu özellik büyük ilgi gördü. Instagram üzerinden alışveriş yapılabilmesi için öncelikle işletmenizin belirli ülkelerde aktif olması gerekir. 

 

Instagram alış veriş yap butonunu aktif hale getirmek için; Hesabınız ticaret ilkelerine uyan bir işletme profiline sahip olmalıdır. Hesabınızı önce işletme profiline geçirin. Hesabınızın aynı zamanda bir facebook işletme sayfasının bulunması gerekir. Eğer bu şekilde bir sayfanız yoksa instagram hesabınız ile bağlantılı olarak bu sayfayı açabilirsiniz. 

 

Instagram işletme profilinizi bir facebook ürün kataloguna bağlamalısınız. Facebook katalogu oluşturmak için iki yöntem kullanılır. Birincisi facebook sayfanıza bağlı bir mağaza oluşturmak, İkinci yöntem ise Business managerı kullanarak bir katalog oluşturmak. Hesabınız kontrol edilip uygun bulunması halinde onaylanır. Yeni bir katalog oluşturduysanız katalogunuz kontrol edilir. Katalogunuz onaylandıktan sonra hesabınız da onaylanır. Instagram shopping hesabı onaylaması kısa bir süre de gerçekleşir. 

 

  • Instagram ürün etiketleme nasıl yapılır?

Ürünleri etiketlemeye başlamadan önce instagram uygulamasının son sürümünü yükleyin. Bu süreçte cihazınız da güncel olmalıdır. Instagram işletme hesabınıza giriş yapıp profilinizdeki üç nokta işaretine dokunun. İşletme ayarları içerisinde alışveriş kısmına tıklayın. Sonrasında devam sekmesine basın. Shopping on instagram özelliği dâhilinde kullanmak istediğiniz katalogu belirleyin. Bu aşamadan önce katalogunuzu oluşturun. Katalog seçiminden sonra bitti işaretine tıklayın. Bu noktadan sonra ürünleri etiketleyebileceksiniz.

 

  • Instagram ürünleri görmek için dokun nasıl yapılır?

Instagram hikâye gönderisi oluşturun. Paylaş ekranına geldiğinizde ürünleri etiketle seçeneğine tıklayın. Ürün etiketi seçin. Hikâyelerde ürün öne çıkarmak için çıkartma simgesine dokunun. Ürün çıkartması seçeneğine dokunun.

Katalogunuzdan etiketlemek istediğiniz ürünü seçin. Etiketinizi istediğiniz ürünün yanına sürükleyin. Oluşturduğunuz hikâyeyi paylaşın. Hikâyeleri yayınladıktan sonra üzerinde herhangi bir değişiklik yapamazsınız. Düzenleme yapmak isterseniz hikâyeleri silip yeniden yüklemeniz gerekir. Hikâyeleri oluştururken çıkartma metnini, rengini ve ürün adını iyi belirleyin. Tek bir instagram postunda 5 ürüne etiket ekleyebilirsiniz. Çoklu görsel postlarında ise 20 ürünü etiketleyebilirsiniz. 

 

Kataloglarınız güncellendikçe yeni ürünlerinizi direk instagram alışveriş hesabınızda etiketleyebilirsiniz.  Kullanıcılar çanta işaretine dokunduğu zaman sizin belirlediğiniz ürün ismi, fiyatı ve bilgisini görürler. Bir gönderi postu üzerinden direk ürün detaylarına ulaşabilirler. Buradan detaylı bilgileri görebilirler. 

 

  • Instagram alışveriş gönderiminde etiketlemek istediğiniz ürün neden görünmez?

Instagram alış veriş gönderilerinde ürün etiketleyebilmek için ürünün katalogda olması gerekir. Ürün katalogda bulunmasına rağmen etiketlerde çıkmıyorsa bu durumda ürününüz onaylanmamış demektir. Ürünün ilkeleri ihlal ettiği ya da tekrarladığı anlamına gelir. 

 

  • Shopping on Instagram’ı nasıl kullanmak gerekir?

Hitap ettiğiniz ülke veya hedef kitlesine göre ayarlama yapmanız gerekir. Global bir markaysanız dilinizi ona göre seçmelisiniz. İşletme profili istatistiklerinden hangi kitleye hitap ettiğinizi görebilirsiniz. Bu bölümden para birimi seçimi ile dil seçiminizi yapmalısınız. 

 

  • Instagram alış veriş özelliği onaylanmadı, neden?

İnstagramın alış veriş özelliğinizi onaylaması için katalogunuzdaki ürünlerin doğru ve eksiksiz bir şekilde girmiş olmalısınız. Ticari ilkelere uygun olması gerekir. Hesabınız uzun bir süre onaylanmazsa instagram ile iletişime geçin.  Hesabınızın onaylanmaması durumunda nedenlerini soruşturabilir ve gerekli düzenlemeleri yapıp yeniden başvuru yapabilirsiniz.


Buna ek olarak, Bayigram üzerinden bir çok sosyal medya hizmeti satın alabilirsiniz, örneğin, twitter retweet satın alarak kitlenizi kolayca yükseltebilirsiniz. Bunun için, bu sayfamıza göz atabilirsiniz.

Yeni Siparis !
3 dakika once 2.000 Sayfa Beğenisi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2.000 Sayfa Beğenisi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
1 dakika once 100 Fotoğraf Beğeni siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 100 İNSTAGRAM BEĞENİ siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 250 TAKİPÇİ siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1.000 İNSTAGRAM TAKİPÇİ siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 250 İNSTAGRAM BEĞENİ siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 250 İNSTAGRAM BEĞENİ siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 250 İNSTAGRAM BEĞENİ siparisi geldi.
Yeni Siparis !
1 dakika once 10.000 GÖRÜNTÜLENME siparisi geldi.