Başlık
BAYİGRAM - Türkiye'nin 7 Yıldır Sosyal Medya Hizmetleri için Tercihi! - Instagram’da Beni Engelleyenleri Nasıl Görebilirim ?

Instagram’da Beni Engelleyenleri Nasıl Görebilirim ?

Başlık

Instagram’Da Engelleyenleri Görme 

 

Instagram'da engellenmek gerçekten üzücü bir durumdur ve engelleyenleri görmek birçok kullanıcı tarafından merak edilmektedir. ınstagram’da beni engelleyenleri nasıl görebilirim? kolay bir yolu var mı? diye soranlar için birkaç farklı yöntem bulunmaktadır.

 

Instagram'da Engelleyenleri Görme Uygulamaları

 

Öncelikle Android ve ios alt yapısına sahip olan kullanıcılar için farklı uygulamalar mevcuttur. Bu uygulamalara instagram hesabını bağlayarak takipçilerin ve takip edilen kişilerin aktivitelerini detaylı olarak izlemek mümkündür.

 

Fakat 2018 yılı başında yapılan güncellemeler nedeniyle API kullanımı sınırlandırıldı. Bu nedenle günümüzde hem android hem de ios için yapılmış bu tarz uygulamaların büyük bir kısmı çalışmamaktadır. Çalışanlar ise kullanıcılar yerine instagram hesaplarına giriş yaparak işlemleri sağladığından hesabın güvenliğini riske atabilir, hesabın bloklanmasına ya da kapatılmasına neden olabilmektedir. Bu nedenlerle uygulamalar vasıtasıyla instagramda engelleyenleri görme yoluna gidilmemelidir. Çünkü sadece birkaç dakikada instagramda herhangi bir hesabın sizi engelleyip engellemediğini öğrenebilirsiniz.

 

Programsız Şekilde Instagram'da Engelleyenleri Görme

 

Instagram'da engellediği düşünülen hesabın ismi arama kısmına yazılarak işe başlanmalıdır. Eğer aranan kişi kullanıcıyı engellemişse ismi arama sonuçlarında görünmeyecektir. Fakat bu kişi hesabını kapatmış da olabilir. Eğer kişi hesabını kapatmış ise yine ismi arama sonuçlarında görünmez. Bu nedenle kişinin hesabını kapatıp kapatmadığı şu şekilde tespit edilebilir:

 

Herhangi bir tarayıcıya http://instagram.com/kullanıcıadı şeklinde yazarak adrese giriş yapılmalıdır.

Eğer engellediğini düşündüğünüz kişinin profili bu şekilde yazıldığında ortaya çıkıyorsa kişinin hesabı aktiftir ve maalesef o hesap sizi engellemiştir.

 

Hesabın aktif mi kapalı mı olduğunu anlamanın diğer bir yolu da yeni biri hesap açıp kontrol etmektir:

Instagram uygulamasını açarak işe başlanmalıdır.

Sağ alt bölümde profile tıklanır.

 

Profile geldiğimizde en üst orta bölümde kullanıcı adı yazmaktadır. Kullanıcı adının üzerine tıklanmalıdır.

 

Sonrasında ise en alt bölümde "+ Hesap Ekle" kısmına tıklayıp, yeni bir hesap oluşturulur.

Oluşturulan hesapla engellediği düşünülen kişinin profiline bakmak mümkündür. Eğer profil gözüküyorsa hesap aktiftir ve maalesef kişi sizi engellemiş demektir.

 

Eğer kişinin adı arama sonuçlarında görünmüyorsa hesabı kapatmış ya da kullanıcı adını değiştirmiş demektir. İnstagram ve diğer sosyal medya araçları hakkında yardım alabilmek için bayigram.net internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Yeni Siparis !
5 dakika once 1000 İNSTAGRAM BEĞENİ siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 250 TAKİPÇİ siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 100 İNSTAGRAM BEĞENİ siparisi geldi.
Yeni Siparis !
1 dakika once 100 İNSTAGRAM BEĞENİ siparisi geldi.
Yeni Siparis !
1 dakika once 1.000 İZLENME siparisi geldi.
Yeni Siparis !
1 dakika once 100 Fotoğraf Beğeni siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 500 İNSTAGRAM BEĞENİ siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 5000 GÖRÜNTÜLENME siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 1000 Saat İzlenme Hizmeti siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 100 İNSTAGRAM TAKİPÇİ siparisi geldi.