Başlık
BAYİGRAM - Türkiye'nin 7 Yıldır Sosyal Medya Hizmetleri için Tercihi! - Instagram Siyah Mod (Karanlık) Nedir, Nasıl Yapılır? - 2020

Instagram Siyah Mod (Karanlık) Nedir, Nasıl Yapılır? - 2020

Başlık

Instagram Siyah Mod (Karanlık) Nedir, Nasıl Yapılır?

Instagram en popüler sosyal medya kanallarından birisidir. İnstagram son günlerde kullanıcılarına siyah mod özelliği sundu. Android ve İOS işletim sistemine sahip telefonlara bu özellik yeni güncelleme ile birlikte geldi. Android ya da İOS telefon kullanan kililer işletim sistemini güncelleyerek bu özelliği kullanmaya başlayabilir. İnstagram dark mode özelliği ( gece modu ) ile instagram sayfanızda yer alan görsellerin çevresindeki tüm beyaz alanların siyah görünmesini sağlar. Maillerinizi beyaz yerine siyah bir arka plan içerisinde görmek istiyorsanız gece modu özelliği ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. 

 

Instagram Gece Modunun Faydaları Nelerdir?

İnstagram gece modu özelliği görsel olarak farklı bir etki yaratır. Bu modu aktif ettiğiniz zaman telefonun şarjını ya da internet paketinizde size tasarruf sağlamaz. Gözü daha az yoracağı düşünülse de gece modunun göz sağlığına böyle bir etkisi yoktur. 

 

Instagram Gece Modu Nasıl Yapılır?

İnstagram gece modu özelliği İnstagram tarafından otomatik olarak yapılır. Yani kullanıcıların manüel bir ayar yaparak bu özelliği aktif edemez. İnstagram güncellemesi ile birlikte kendiliğinden telefonlara yüklenen bir sistemdir. Karanlık modu ise cihazlarından yapacağınız ayarlardan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. 

 

İOS 13’te İnstagram Siyah Mod Ayarı Nasıl Yapılır?

İOS 13, İOS işletim sistemini kullanan cihazlarda bulunan güncel işletim sistemidir. İnstagramın siyah mod ayarını kullanabilmeniz için cihazınızda mutlaka en güncel işletim sistemini kullanıyor olmanız gerekir. İşletim sisteminiz güncel değilse ilk etapta işletim sistemini güncellemelisiniz. Cihazınızda işletim sistemini güncellemek için cihazınızda ayarlar kısmına gidin. Ayarlar bölümünde genel sekmesine tıklayın. Bu bölümde yer alan Software Update ( İşletim sistemi güncellemesi) seçeneğini tıklayın. Telefonunuz güncellenmemişse burada kırmızı işaretle gösterir. İndir ve kur seçenekleri de aktiftir. Telefonunuz güncelse ve en son versiyonu yüklüyse indir ve kur seçeneğinin aktif olmadığını göreceksiniz. İnstagram dark modunu çalıştırmak için cihazınızı güncelledikten sonra ayarlar kısmına gelin. Ayarlar bölümünden ekran ve parlaklık bölümünü seçin. Karşınıza çıkan bölümde koyu renk seçeneğini tıklayın. Yaptığınız bu değişiklik birçok uygulamanın da arka planını değiştirir. Koyu modu gün içinde belli saatlerde kullanabilecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Dilerseniz bu özelliği gün boyu kullanabilirsiniz. 

 

 

Android Telefonlarda Instagram Dark Mod Nasıl Aktif Edilir?

Android telefonlarda instagram karanlık modu ayarlaması da İOS telefonlardaki gibi yapılır. Android cihazınızdan Google Play Store uygulamasını açın. Burada arama bölümüne İnstagram uygulamasını bulun. Beta sürümüne katıl bölümüne dokunun. Bu işlemden sonra cihazınızda oyunların ve uygulamalarım bölümüne tıklayın. Bu bölümde instagram uygulamasını bulduktan sonra yükle diyerek uygulamayı yükleyin. Cihazın arama kısmına gidip gece modu ya da karanlık mod yazıp arama işlemini başlatın. Karşınıza çıkan ayarlar içerisinde karanlık mod ya da gece modunu seçin. Bu seçimden sonra İnstagram uygulamasını açtığınız zaman artık uygulamayı karanlık moda kullanabilirsiniz. Cihaz karanlık moda geçtiği zaman tüm renkler değişir. Beyaz yazılar siyah, siyah yazılar ise beyaz olarak karşınıza çıkar.  Instagram renk değiştirme özelliğini kullanabilmeniz için tüm telefon ayarlarınızdaki renkleri değiştirmeniz gerekir. Buna ek olarak, Bayigram üzerinden bir çok sosyal medya hizmeti satın alabilirsiniz, örneğin, Instagram takipçi satın alarak kitlenizi kolayca yükseltebilirsiniz. Bunun için, bu sayfamıza göz atabilirsiniz.

Yeni Siparis !
4 dakika once 20.000 İNSTAGRAM TAKİPÇİ siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 20.000 İNSTAGRAM TAKİPÇİ siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 20.000 İNSTAGRAM TAKİPÇİ siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 20.000 İNSTAGRAM TAKİPÇİ siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1000 İNSTAGRAM BEĞENİ siparisi geldi.
Yeni Siparis !
1 dakika once 3000 GÖRÜNTÜLENME siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 100 SEYİRCİ siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 250 İNSTAGRAM TAKİPÇİ siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 2.000 Sayfa Beğenisi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1.000 İNSTAGRAM TAKİPÇİ siparisi geldi.